Június, Július
A kerti tó körül minden hónapnak megvan a maga szépsége. Ilyenkor a kora reggeli órákban a legszebb a tó, amikor még nem áll magasan a nap. Sok tólakó különösen élénk ebben az időszakban, a vízen visszatükröződő növények és virágok pedig szabályosan elvarázsolják az embert.
- Legkésőbb most ellenőrizzük, hogy jól működik-e a túlfolyó, úgy állítsuk be, hogy megfelelő vízcserét tegyen lehetővé.
- Rendszeresen ellenőrizzük a vízállást ( a vízbe érő köveken kirajzolódó algaszegélyből láthatjuk, ha csökkent a vízszint)
- A gyengélkedő növényeket azonnal vizsgáljuk meg a kártevők, kórokozók tüneteit keresve. Szükség esetén tegyük meg az intézkedéseket a nagyobb kár elkerülése érdekében.
- Rendszeresen ellenőrizzük a víz hőmérsékletét, és ha 22°C föléemelkedik akkor üzemeljünk be valamilyen oxigénnel dúsító technikát, ill. szerezzünk be oxigéntermelő, víz alatti növényeket.
- Időben húzzuk le a vízfelszínről a békalencsét és az algát.
- Vágjuk vissza az elvirágzott vízi és mocsári növényeket, ne kerüljön a szükségesnél több szerves anyag a vízbe.
- Ellenőrizzük a partvonalat, nem nőttek-e ki a mocsári növények gyökerei vagy nem terjednek-e a víz felé a parti növények. A félig a vízben, félig a parton lévő gyöklerek nagy vízveszteség forrásai lehetnek.
- Ha túl sok a halivadék, merítőhálóval halásszuk le a rajokat.

Forrás: (Peter Hagen-Martin Haberer) Kerti tavak, Kiadja a Cser kiadó